Meie kooli õpilased osalesid 5. mail WE DO robootikaga FIRST LEGO League Jr. 2017/18 hooaja ühisnäitusel Tallinnas Laagri Koolis.

FIRST LEGO League Jr. 2017/18 hooaja väljakutse oliVeeseiklusehk saame kõike teada tarbeveest!

Meil oli 2 meeskonda: Craft ja Kotkad, aga projektide nimed olid „Veepuhastusjaam“ ja „Roheline maja“. Esimene meie meeskond leidis probleemiks liigse puhta vee tarbimise kohtades, kus ei ole oluline kasutada puhast joogivett, näiteks, juurvilja ja lillede kastmiseks. Nii leidsid meeskonnaliikmed, et tark oleks kasutada puhta vee asemel vihmavett. Üheskoos kavandati ja ehitati mudel, kuidas koguda vihmavett ja kastmismasina abil kasta aeda. Teine meie meeskond leidis probleemiks musta vee kasutamises. Nad tegid veepuhastusjaama ning puhast vett kasutasid basseinis ujumiseks ja aeda kastmiseks.

Projektid valmistasid Martin Kuusmaa (3B), Mihhail Storožev (2B), Nikita Jakovlev (1E), Semen Lysenko (1E), Jaroslav Molkov (1B), Egor Snetkov (1D), Dmitri Storožev (1B), Arseni Doikin (1D).

17. aprillil 2018 toimus Tallinna Südalinna Koolis (Liivalaia 23) ülelinnaline Tallinna nutikuu robootikapäev, mis pakkus tegevust nii õpilastele kui ka täiskasvanutele. Avati virtuaalreaalsuse stuudio, korraldati nutiviktoriin ja tutvustati uusi õpperoboteid.

„Kogu maailmas räägitakse vajadusest anda õppijatele koolis oskusi, mis aitaksid neil tulevikus edukalt robotitega koos tööd teha,“ ütles Tallinna haridusvaldkonna abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Hoopis vähem räägitakse aga sellest, kuidas jõuaksid konservatiivse haridussüsteemi tavalisse ainetundi robotid, droonid ja virtuaalreaalsus nii, et see aitaks ka seda ainet paremini omandada. Veel vähem räägitakse sellest, kuidas õpetada ümber tuhanded aineõpetajad, et nad tahaksid ja oskaksid need vahendid tundi tuua. Nutikuu sündmustega püüamegi robootika koolidele lähemale tuua.“

„Üks on selge – kõige aluseks on positiivne kogemus ja „ise käed külge“ õppimine,“ tõdes Tallinna Haridusameti üldosakonna juhataja Rainer Rannala. „Seetõttu seadsime Tallinna robootikapäeva tänavuseks eesmärgiks anda koolidele ideid, kuidas lõimida omavahel matemaatika, robootika, programmeerimine ja kunst. Selleks viime läbi arendava ja lõbusa nutiviktoriini.“ (loe edasi)

Viktoriini meeskondades võistlesid üheskoos õpilased ja õpetajad. Meie õpilased olid Martin Kuusmaa (3B), Artjom Kornienko (3B), Semen Lysenko (1E).

Lugupeetud lapsevanemad!

Teil on võimalus saada konsultatsiooni tugispetsialistide, õpetajate ja administratsiooniga 17.mail  17.00-19.00.