Teiste koolide õpilaste sisseastumine 10.klassi

Loomise kuupäev 30.03.2023

Kõigil 2023. aastal põhikooli lõpetanud õpilastel on õigus kandideerida Lasnamäe Vene Gümnaasiumi 10. klassi. Avaldused tuleb esitada hiljemalt 14. juuniks

Kõigil  2023. aastal põhikooli lõpetanud õpilastel on õigus kandideerida Lasnamäe Vene Gümnaasiumi 10. klassi.
Avaldused tuleb esitada hiljemalt 14. juuniks

Gümnaasiumi vastuvõtmisel hinnatakse isiku teadmisi ja oskusi, kuid vastuvõtutingimused põhinevad objektiivsetel kriteeriumidel:

1. põhikooli lõputunnistus;
  2. 9. klassi hinnete aruanne e-koolist/stuudiumist;
  3. matemaatika ja  eesti keele eksamite ning  valikeksami  tulemus;
  4. testimise ja vestluse tulemus.

Vestluse eesmärk on selgitada välja õpilaskandidaadi õpimotivatsiooni, valikainete valiku põhimõtteid, suhtlemisoskust  ning tutvustada kooli kodukorda ja hindamisjuhendit. Vestlus toimub eesti keeles. Vestlusele tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument, põhikooli lõputunnistus koos hinnetelehega, 9.klassi hinnete aruanne e-koolist/stuudiumist.

Kõik sisseastujad, kellel puudub eesti keele B1 tase on kohustatud läbima tasemetesti eesti keeles.
Kõik sisseastujad, kellel matemaatika lõpueksami hinne on madalam kui "hea" (75%) on kohustatud läbima tasemetesti matemaatikas.

Testimine ja vestlused  toimuvad 28. juunil kell 10.00.

Teiste koolide õpilaste eelnev registreerimine sisseastumiseks 10. klassi toimub 01.06 - 19.06.2023. Eelregistreerimine on kohustuslik.

Link avaldatakse kooli kodulehel hiljemalt 31.maiks.

Link registreerimiseks asub SIINlink opens on new page .

Kõik tingimused võib leida Lasnamäe Vene Gümnaasiumi vastuvõtu korrast https://laveg.edu.ee/et/vastuvotu-tingimused-ja-kordlink opens on new page

Otsus vastuvõtmise/mittevastuvõtmise kohta tehakse õpilasele ja vanemale teatavaks kirjalikult hiljemalt  juuni viimasel nädalal.

Kui sisseastuja loobub kooli kandideerimast, informeerib ta sellest kooli kirjalikult e-kirjaga (laveg@laveg.edu.ee) hiljemalt 20. augustiks. Vabanenud kohtadele vastuvõtukomisjon kutsub sisseastujate pingerida nimekirjast.

Viimati muudetud 30.03.2023.